Pomáháme ve světě

Humanitární a rozvojová pomoc

Ve světě zaměřujeme svojí humanitární činnost na pomoc lidem ve válečných konfliktech, dále v oblastech zasažených přírodními katastrofami, nebo v místech kde jsou dlouhodobé problémy s chudobou. Naše společnost na humanitární aktivity často navazuje rozvojovými  projekty tak, abychom pomohli předcházet budoucím krizím a zmírnili jejich negativní dopady.

Lidská práva

V oblasti lidský práv působíme v zemích, kde nevládne svoboda, a mocní mají pocit, že mohou rozhodovat o životech lidí, naše podpora směruje na pomoc disidentům, politickým vězňům a jejich rodinám, aktivistům, studentům, blogerům. Všem těm, kteří se s útlakem nechtějí smířit a riskují svoji svobodu, zdraví a mnohdy i životy.

V současnosti pomáháme lidem ve více než 25 zemích celého světa. V minulosti jsme působili v mnoha dalších lokalitách. Prohlédněte si mapu naší zahraniční pomoci:

 

Sdílejte nás:

Aktivní oblasti

Afghánistán

Od roku 2001

Etiopie

Od roku 2003

Angola

Od roku 2006

Arménie

Od roku 2003

Barma/Myanmar

Od roku 2006

DR Kongo

Od roku 2008

Kambodža

Od roku 2008

Mongolsko

Od roku 2010

Srí Lanka

Od roku 2005

Gruzie

Od roku 2005

Moldavsko

Od roku 2003

Kosovo

Od roku 1998

Bosna a Herc.

Od roku 1993

Srbsko

Od roku 2001

Rumunsko

Od roku 1995

Irák

Od roku 2003

Jižní Súdán

Od roku 2012

Sýrie

Od roku 2012

Ukrajina

Od roku 2002

Nepál

2015

Turecko

Od roku 2016

Kontakt

Člověk v tísni, o. p. s.
Šafaříkova 635/24
120 00 Praha 2

IČ: 25 75 52 77
DIČ: CZ 25 75 52 77
E-mail: mail@clovekvtisni.cz
Tel: +420 226 200 400

Pro média
media@clovekvtisni.cz
Tel.: +420 222 350 811
Tel.: +420 777 787 943

Kontakt pro dárce
dary@clovekvtisni.cz
Tel.: 226 200 439

Další kontakty

O nás

Jak pomoci

Co děláme

Kde nás najdete

Naše další stránky

Jeden svět na školách

Vzdělávací program Jeden svět na školách je jedním z dlouhodobých projektů společnosti Člověk v tísni. Už dvanáct let přinášíme do škol dokumentární filmy a další audiovizuální materiály jako plnohodnotnou výukovou pomůcku.

Snažíme se současný svět a novodobou historii nejenom popisovat, ale především vykreslit v souvislostech.

http://www.jsns.cz/

NAMA . Výrobky z Namibie

Projekt NAMA podporuje chráněnou dílnu Karas Huisen Crafts na jihu Namibie. Dílna dává práci a obživu asi padesáti ženám a jejich rozvětveným rodinám a vyrábí produkty z tradičních afrických materiálů. Jejich prodejem v České republice pomáhá projekt NAMA svobodným matkám a pěstounkám dětí, jejichž rodiče zemřeli na AIDS, nalézt sílu postavit se na vlastní nohy.

http://www.nama.cz/

Skutečný dárek

Sbírku Skutečná pomoc jsme založili, abychom mohli systematicky a efektivně pomáhat v chudších zemích světa. Chudoba a s ní spojené problémy rozvojového světa totiž ročně zabijí více lidí než přírodní katastrofy a války dohromady. To se navíc odehrává na okraji mediálního zájmu.

http://www.skutecnydarek.cz/

Rozvojovka

Předáváme informace o rozvojové pomoci a globálních problémech.

Pořádáme konference, vydáváme informační bulletin a pravidelné tématické přílohy v tisku, spolupracujeme s médii, odborníky i studenty, účastníme se hudebních festivalů s informačním stánkem, pořádáme výstavy, debaty, semináře a soutěže

http://www.rozvojovka.cz

Festival Jeden svět

Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který pořádá společnost Člověk v tísni, je v současnosti největším dokumentárním festivalem s tematikou lidských práv na světě.

http://www.jedensvet.cz

Varianty

Vzdělávací program Varianty společnosti Člověk v tísni nabízí více než deset let informační servis a metodickou podporu v oblasti interkulturního (IKV) a globálního rozvojového vzdělávání (GRV).

Hlavní cíle programu Varianty:

  • Podpora inkluzivního prostředí a otevřeného klimatu ve školách.
  • Výchova ke globálního zodpovědnosti.

http://www.varianty.cz/index.php

Program Migrace

Hlavním cílem programu je poskytovat veřejnosti objektivní informace o migraci v Česku prostřednictvím médií a dalších zdrojů informací, ale také bořit zaběhlé stereotypy o cizincích, a tak přispívat k lepšímu soužití imigrantů a většinové společnosti.

http://migration4media.net/