Pracujeme v ČR

V České republice se zaměřujeme zejména na pomoc lidem v dlouhodobé nouzi, vzdělávací a osvětové činnosti, v Praze a desítkách českých měst organizujeme každoročně festival Jeden svět a pomáháme v případě větších humanitárních katastrof jako jsou povodně. Pomozte spolu s námi dětem i jejich učitelům darem na konto sbírky Lepší škola pro všechny 25511552/0300. Nezapomeňte na sebe zanechat kontakt, abychom Vás mohli informovat a zaslat potvrzení o daru.

 

Jeden svět na školách

Vzdělávací program Jeden svět na školách nabízí školám dokumentární filmy a doprovodné metodické pomůcky k výuce aktuálních témat současného světa a novodobé historie. Spolupracuje s více než polovinou základních a středních škol v ČR. 

Filmy a výukové materiály Jednoho světa na školách si prohlédněte ZDE.

 

Varianty

Vzdělávací program Varianty společnosti Člověk v tísni nabízí už desátým rokem informační servis a metodickou podporu v oblasti interkulturního a globálního rozvojového vzdělávání. Více o Variantách čtěte ZDE. 

 

 

Migrace

MigracePřispíváme k lepšímu soužití migrantů a většinové společnosti skrze poskytování objektivních a různorodých informací o migraci a migrantech v Česku. Spolupracujeme jak s novináři na zkvalitnění zpravodajství o migraci, tak s migranty samotnými, aby byly jejich vlastní hlasy (nejen) v médiích více slyšet. Články a akce Migrace sledujte ZDE.

 

Rozvojovka

Rozvojovka

Rozvojovka je informačně vzdělávací sekce společnosti Člověk v tísni, která vznikla v roce 2003. Snaží se zvýšit zájem české společnosti o situaci v rozvojových zemích, problematiku mezinárodní rozvo­jové spolu­práce a problémy dnešního globalizovaného světa. Články a kampaně Rozvojovky si můžete prohlédnout ZDE.

 

Jeden svět

Festival Jeden svět

Člověk v tísni už 16 let pořádá Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Tématem letošního ročníku byly naše vlastní bubliny, které si musíme prasknout. Festival se uskutečnil od 2. do 11. března 2015 v Praze, a poté v dalších třech desítkách měst po celé České republice. Filmy z Jednoho světa promítáme také v Bruselu. Více o festivalu čtěte ZDE.

  

Programy sociální integrace

Programy sociální integrace

V současné době působí v 60 městech v České republice i na Slovensku pracovníci Programů sociální integrace. Celý tým tvoří okolo 200 zaměstnanců, mezi které patří terénní sociální pracovníci, poradci, vzdělávací pracovníci, koordinátoři a zhruba 300 dobrovolníků, kteří každý rok pracují s více než 6000 klienty a 2000 dětmi. Více se o programu dozvíte ZDE.

Povodně

Člověk v tísni pracuje na poli humanitární a rozvojové spolupráce nejen v zahraničí, ale také v České republice. Mezi humanitární programy realizované v ČR patří projekty pomoci a obnovy po povodních v roce 1997, 2002, 2006, 2009, 2010 a 2013, kdy Člověk v tísni pomohl tisícům jednotlivců a desítkám institucí. Více se dozvíte ZDE.

 

České pobočky Programů sociální integrace:

Sdílejte nás:

Aktivní oblasti

Kontakt

Člověk v tísni, o. p. s.
Šafaříkova 635/24
120 00 Praha 2

IČ: 25 75 52 77
DIČ: CZ 25 75 52 77
E-mail: mail@clovekvtisni.cz
Tel: +420 226 200 400

Pro média
media@clovekvtisni.cz
Tel.: +420 222 350 811
Tel.: +420 777 787 943

Kontakt pro dárce
dary@clovekvtisni.cz
Tel.: 226 200 439

Další kontakty

O nás

Jak pomoci

Co děláme

Kde nás najdete

Naše další stránky

Rozvojovka

Předáváme informace o rozvojové pomoci a globálních problémech.

Pořádáme konference, vydáváme informační bulletin a pravidelné tématické přílohy v tisku, spolupracujeme s médii, odborníky i studenty, účastníme se hudebních festivalů s informačním stánkem, pořádáme výstavy, debaty, semináře a soutěže

http://www.rozvojovka.cz

Varianty

Vzdělávací program Varianty společnosti Člověk v tísni nabízí více než deset let informační servis a metodickou podporu v oblasti interkulturního (IKV) a globálního rozvojového vzdělávání (GRV).

Hlavní cíle programu Varianty:

  • Podpora inkluzivního prostředí a otevřeného klimatu ve školách.
  • Výchova ke globálního zodpovědnosti.

http://www.varianty.cz/index.php

Jeden svět na školách

Vzdělávací program Jeden svět na školách je jedním z dlouhodobých projektů společnosti Člověk v tísni. Už dvanáct let přinášíme do škol dokumentární filmy a další audiovizuální materiály jako plnohodnotnou výukovou pomůcku.

Snažíme se současný svět a novodobou historii nejenom popisovat, ale především vykreslit v souvislostech.

http://www.jsns.cz/

Festival Jeden svět

Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který pořádá společnost Člověk v tísni, je v současnosti největším dokumentárním festivalem s tematikou lidských práv na světě.

http://www.jedensvet.cz

Program Migrace

Hlavním cílem programu je poskytovat veřejnosti objektivní informace o migraci v Česku prostřednictvím médií a dalších zdrojů informací, ale také bořit zaběhlé stereotypy o cizincích, a tak přispívat k lepšímu soužití imigrantů a většinové společnosti.

http://migration4media.net/

NAMA . Výrobky z Namibie

Projekt NAMA podporuje chráněnou dílnu Karas Huisen Crafts na jihu Namibie. Dílna dává práci a obživu asi padesáti ženám a jejich rozvětveným rodinám a vyrábí produkty z tradičních afrických materiálů. Jejich prodejem v České republice pomáhá projekt NAMA svobodným matkám a pěstounkám dětí, jejichž rodiče zemřeli na AIDS, nalézt sílu postavit se na vlastní nohy.

http://www.nama.cz/

Skutečný dárek

Sbírku Skutečná pomoc jsme založili, abychom mohli systematicky a efektivně pomáhat v chudších zemích světa. Chudoba a s ní spojené problémy rozvojového světa totiž ročně zabijí více lidí než přírodní katastrofy a války dohromady. To se navíc odehrává na okraji mediálního zájmu.

http://www.skutecnydarek.cz/